قیمت پرینتر لیزری اچ پی 1320hp

(جهت اطلاع از قیمت با شرکت تماس گرفته شود)

 پرینتر لیزری اچ پی 1320hp

مشخصات فنی  پرینتر لیزری اچ پی 1320hpمدل: HP


سرعت چاپ رنگی ، کیفیت معمولی:چاپ رنگی ندارد
سرعت چاپ  مشکی ، کیفیت معمولی : 21 برگ دردقیقه
کیفیت چاپ ( رنگی ، بهترین کیفیت ):1200×1200 dpi
ظرفیت سینی کاغذ: 100 صفحه
حداکثرظرفیت: 10000 صفحه در ماه
زبان چاپ: HP PCL
نوع کاغذ: A4
کارتریج: 49A
حافظه: 16MB
درگاه اتصال استاندارد: USB2.0

توضیحات:

1) چاپگرهای قابل حمل (Portable printer)

این نوع چاپگرها اندازه بسیار كوچك در حد یك كیف دستی مردانه ميباشند كه به سادگي میشود آن را به جاهای گوناگون حمل كرد. از قابليتهاي جالب این چاپگر، جرم كم آن است كه در حدود 5 پوند جرم دارد و به آساني با باتری كار می‌كند. بيشتر این چاپگرها از قابليت‌ چاپگرهای جوهرافشان یا روش تونرهای حرارتی (ریبون) استفاده می‌كنند.
2)چاپگرهای جوهرافشان (inkjet)

چاپگرهای جوهرافشان توسط پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یك صفحه كاغذ از راه منافذ ریزی كه در هد وجود دارد، سبب به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد كیفیت مناسب می‌شود. رنگ‌های اصلی در چاپگرهای جوهرافشان، به سه رنگ اصلی تقسیم می‌شود: آبی، قرمز، زرد.
3) چاپگرهای چندكاره (Multi Function)

در كارهای اداری، وجود یك چاپگر چندمنظوره تاثیر بسیار زیادی بر روی سرعت كار دارد و شما می‌توانید در جایی كمتر، چاپگر، اسكنر و دستگاه فكس خود را به شکل یكجا داشته باشید، اما این دستگاه‌ها ایرادهایی دارند، یكی از ایرادات ایراد این دستگاه، عدم امكان ارتقای ویژگی‌های این دستگاه است و شما از یك سری امكانات ثابت و غیرقابل تغییر برخوردار هستید كه این عامل برای بعضی از كاربران چندان خوشایند نیست. دومین ايراد دستگاه‌ MFD این ميباشد كه در صورتی كه یك مشكل در یكی از اجزای این دستگاه به وجود آید، وسایل دیگر را مشکل دار مينمايند.
4) چاپگرهای لیزری سیاه و سفید (تك رنگ)

از ویژگی‌های جالب استفاده از چاپگرهای لیزری تك ‌رنگ قیمت ارزان برای هر صفحه چاپ است كه در كل سبب كاهش هزینه تعویض و با شارژ كارتریج می‌شود. همچنین استفاده از كاغذهای معمول می‌تواند سبب كاهش هزینه كاغذ مصرفی در طولانی مدت شود. یك چاپگر لیزری، بهترین انتخاب برای یك دفتر كار یا محیط اداری بزرگ است كه نیاز به چاپ متن‌های زیاد در طول روز دارند چاپگرهای لیزری تك‌رنگ مانند سیستم الكتروستاتیكی كه در دستگاه فتوكپی وجود دارد، عمل چاپ را انجام می‌دهند كه این عامل سبب افزایش سرعت و كارایی چاپگر می‌شود..
5)چاپگرهای رنگی لیزری

چاپگرهای لیزری نیز خود به دو دسته رنگی و سیاه سفید تقسیم می‌شوند.چاپگرهای لیزری سیاه سفید بیشتر برای چاپ متن به کار می‌روند، اما از چاپگرهای لیزری رنگی برای چاپ عکس استفاده می‌شود، ولی این چاپگرها برای چاپ عکس زیاد مناسب نسیتند جون هزینه شارژ مجدد یا تعویض کارتریج بالا است.بهترین انتخاب برای چاپ تصاویر گرافیكی و عكس، یك چاپگر رنگی لیزری است كه به جای استفاده از جوهر، از تونرهای‌CMYK برای چاپ استفاده می‌كنند. یكی از ویژگی‌های جالب این چاپگرها، سرعت بالای آنها در چاپ تصاویر و متن‌ها است كه تقریبا با هیچ‌كدام از انواع چاپگرها قابل مقایسه نیست. چاپگری که در آن از پرتوهای لیزر برای نشاندن جوهر بر روی کاغذ استفاده می‌گردد.
چاپگر سوزنی

چاپگری که در آن حرف یا نماد ماتریسی از نقاط است که توسط ضربه سوزنهای باریکی بر روی نوارحاوی جوهر (نسبتاً خشک )و در نهایت بر روی کاغذ شکل میگیرد . علی رغم صدای بالا و کیفیت پایین چاپ بهترین گزینه از نظر سرعت و هزینه کم به شمار میرود چاپگرهای سوزنی در دو نوع ماتریسی و خطی میباشند
چاپگر سه بعدی

چاپگری که با استفاده از آن می توان از فایل های سه بعدی که در کامپیوترموجود است نمونه سه بعدی واقعی ساخت.
چاپگر سیاه و سفید

این نوع چاپگرها فقط رنگ مشکی دارا می‌باشند، برای چاپ عکس زیاد مناسب نميباشند و بیشتر از آن‌ها برای چاپ مقاله و نمودار استفاده می‌شود.
چاپگر رنگی

این نوع چاپگرها علاوه بر کارایی‌های چاپگرهای سیاه و سفید، دارای رنگ‌های بیشتری هستند و همچنین برای چاپ عکس در هر اندازه‌ای مناسب می‌باشند.